Covid-19 – stomatolog w czasie epidemii i pandemii

W związku z zaistniałą sytuacją gabinet stomatologiczny Batmandent w pełni przystosował się, by w bezpieczny sposób przyjmować pacjentów w czasie pandemii.

Dla zachowania szczególnych środków ostrożności stanowisko pacjenta unit zostało zaopatrzone w bezpieczną komorę zabiegową.

Obowiązkowe wyposażenie lekarza to maska, rękawice, kombinezon, fartuch, okulary ochronne oraz przyłbica.

Dekontaminator powietrza

Dla bezpieczeństwa Pacjentów oraz wszystkich pracowników gabinetu stomatologicznego na wyposażeniu mamy
dekontaminator powietrza Novaerus

NV Protect 200 – to urządzenie przeznaczone do ciągłej dezynfekcji powietrza i kontroli zapachów, wykorzystujące opatentowaną, bezfiltrową niskoenergetyczną technologię plazmową.

  • Novaerus jest pierwszym naukowo potwierdzonym systemem przeznaczonym do dezynfekcji powietrza. Korzystając ze sprawdzonej w warunkach klinicznych technologii plazmowej dekontaminacji powietrza, system Novaerus eliminuje z powietrza wszystkie wirusy, bakterie, grzyby oraz niepożądane zapachy przez całą dobę.
  • System Novaerus niszczy nawet najbardziej szkodliwe patogeny, takie jak gronkowiec złocisty oporny na metycylinę (MRSA), C-Diff, norowirusy oraz wirusy grypy.

System wykorzystuje opatentowaną technologię zapobiegania infekcji poprzez eliminowanie patogenów z powietrza.
Technologia ta została przebadana przez ponad 50 niezależnych laboratoriów w Polsce (np. NIZP – PZH) i na świecie (m.in. NASA) i z bardzo dobrym rezultatami wdrożona w setkach placówek opieki medycznej na świecie.

Filtr Hepa

Dla jeszcze większego bezpieczeństwa stosujemy filtr Hepa

Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air Filter), zwany także absolutnym, to filtr powietrza charakteryzujący się bardzo wysoką skutecznością usuwania zanieczyszczeń.

Jego obecność gwarantuje, że z powietrza zostaną usunięte najbardziej niepożądane zanieczyszczenia stałe takie jak:

  • bakterie, wirusy i zarodniki grzybów – czynniki mogące wywoływać liczne choroby,
  • pyły zawieszone m.in. PM2.5, PM10, PM1,
  • pyłki roślin, zarodniki pleśni czy alergeny roztoczy,
  • unoszący się kurz czy też drobna sierść.